Kam s dětmi o prázdninách?

pic for page.png

Letní prázdniny jsou obdobím, které děti školou povinné milují společně s Vánoci asi nejvíc. Pro rodiče je to však mnohdy velký logistický problém. Řešením, jak sladit práci, zábavu pro děti, ale i nějaký společně strávený čas, mohou být příměstské tábory.

Příměstské tábory fungují většinou v pracovní dny po čas pracovní doby. Rodiče tak mohou zajistit svým dětem zábavu a rozptýlení po dobu, kdy jsou v práci. Po skončení si děti mohou vyzvednout a užít si další společný program. „Je to skvělé řešení! Moje dcera nikdy nechtěla jezdit na klasické tábory, moc se bála, že se jí tam nebude líbit a že se jí bude stýskat. Obě babičky ale chodí, stejně jako já do práce, a tak jsme se o prázdninách museli vždy různě střídat, aby dcera nezůstala doma sama. Z příměstských táborů jsme ale nadšení všichni. Dcerka tam chodí vlastně jako do školy, ale mnohem více ji baví. Já si ji po práci jako vždy vyzvednu a můžeme trávit čas i společně,“ popisuje své zkušenosti s příměstským táborem maminka Jana S. z Prahy.

V dnešní době je již mnoho možností, ze kterých si mohou děti i rodiče vybírat. Již tradičně je možné děti poslat na tábory se sportovní tématikou, kreativní, kde se děti učí malovat a tvořit, nebo i jazykové. Mezi originálnější pak patří například dětské letní kurzy v cukrářské akademii IF Café IPPA.

Děti se v nich vydají na výlet do jedné země, kde se naučí nejen připravit typické dezerty, ale také další oblíbená jídla, trochu historie a faktů a pár šikovných frází, aby se domluvily. A to všechno, aniž by vystrčily patičky z naší krásné matičky Prahy! Rodiče tak mohou poslat své děti „na zkušenou“ s uzlíkem buchet po České republice, za francouzskými croissanty do Paříže, na nejlepší pizzu do Itálie, až přes oceán do USA, kde si vyzkouší ty nejnadýchanější donuty, nebo jim mohou zařídit rovnou čtyřtýdenní cestu kolem světa.

A děti jsou nadšené, užijí si spousty letních dobrodružství, aniž by se jim stýskalo po rodičích či vlastní postýlce!